Generální oprava motoru

Potřebuje motor vašeho vozu opravu, nebo dokonce generální opravu? Hledáte ten správný servis, který provede repasi motoru vašeho veterána?

Provádíme opravy a generální opravy motorů osobních aut, užitkových a nákladních vozů, motocyklů a veteránů. Dále provádíme generální opravy motorů lodí, zemědělských, průmyslových a speciálních strojů.

Výběr servisu

Pokud motor potřebuje generální opravu, je důležité vybrat si servis, který se na generální opravy motorů specializuje. Určitě nesvěřujte opravu motoru jakékoli dílně. Vyžadujte reference prokazující, že je servis opravdu schopný generální opravu motoru provést. Také chtějte odborné posouzení, co vašemu motoru schází a jak bude oprava probíhat. Generální oprava motoru vyžaduje značné zkušenosti a také příslušné vybavení. Proces opravy nelze nijak obejít, zkrátit, nebo zjednodušit. To mějte na paměti, když vybíráte, komu svěříte generální opravu motoru vašeho vozu, nebo stroje.

Jak generální oprava motoru probíhá

Pro generální opravu motoru je třeba celý motor vyjmout, odstrojit a rozebrat do posledního šroubku. Vlastní oprava nejčastěji zahrnuje výbrus a vložkování válců, které již nejsou perfektně kulaté, broušení a vyvažování klikové hřídele, broušení hlavy válců, výměnu pístů a
pístních kroužků, zabroušení, nebo výměnu ventilů, výměnu hydroštelů a opravu a úhlování ojnic. Dále se vyměňují příslušná ložiska a těsnění a motor se znovu sestaví. Ke generální opravě motoru také patří výměna rozvodů a olejového čerpadla a případné další úkony podle stavu motoru.

Motory do opravy přijímáme a z opravy expedujeme nejen osobně, ale i prostřednictvím přepravních služeb. Lze dopravit pouze motor, nebo přistavit celý vůz.

Výměna motoru, nebo generální oprava?

V situaci, kdy motor potřebuje generální opravu, se nabízí také varianta koupení použitého motoru z vrakoviště a výměna za stávající. Lze o tom uvažovat především u užitkových vozů. Nevýhodou tohoto řešení je, že nikdy nevíte, v jakém stavu motor z vrakoviště ve skutečnosti je, jaký má nájezd a jak byl servisován. Na první pohled se toto řešení může zdát jako levnější, ale podle našich zkušeností tomu tak většinou není. Je to tak proto, že na motoru z vrakoviště se často objeví závady, o kterých nevíte. Potom můžete uvažovat, na kterém ze dvou motorů generální opravu provedete. 

Pokud si nejste jisti, jaké řešení zvolit, poraďte se s námi. Najdeme pro vás tu nejlepší možnou variantu.

Výroba dílů

Výměna poškozené součástky je často nejjednodušším řešením potíží s autem. Co ale v případě, že pro váš model náhradní díly nikde nemůžete najít? S tím vám pomůžeme – kromě standardních dílů dokážeme ve vlastní slévárně vyrobit téměř jakoukoliv atypickou součástku.

Naší specialitou je také výroba náhradních dílů pro veterány:

  • výroba pístů spalovacích motorů
  • výroba vložek válců
  • výroba ložisek – odlévání ložisek (vylévání cínovou a olověnou
    kompozicí)
  • výroba kluzných ložisek (ložiskový hliníkový kompozit)
  • výroba vodítek ventilů
  • výroba sedel ventilů
  • různé kovoobráběčské práce

Kontaktni formular

gdpr

4 + 12 =