Oprava hlavy válců

Opravujeme hlavy válců všech spalovacích motorů, včetně motocyklů a veteránů. Ke všem hlavám jsme schopni dodat náhradní díly (ventily, vodítka, gufera, pružiny a další).

 

Postup opravy hlavy válců

Oprava hlavy válců začíná prohlídkou povrchu a dutin hlavy. Je nutné pečlivě prohlédnout místa mezi ventilovými sedly, kde nejčastěji dochází k prasknutí hlavy z důvodu vysokého rozdílu teplot. Pokud je to nutné,praskliny mezi sedly ventilů nebo v plášti hlavy vybrousíme a zavaříme elektrodou.

Je nutné také provést kontrolu rovinnosti dosedacích ploch hlavy válců. Deformace bývají způsobeny nesprávným postupem utahování hlavy válců, příliš vysokým utahovacím momentem, nebo se jedná o teplotní deformace. Rovnání nerovností dosedacích ploch opravíme vybroušením. Toto broušení je velmi subtilní, aby nedošlo ke zvýšení komprese motoru.

Dále provádíme tlakovou zkoušku těsnosti chladicích kanálů, kontrolu opotřebení vodítek ventilů, kontrolu ventilových pružin, kontrolu těsnosti ventilů v sedlech, případně kontrolu uložení vačkového hřídele. Kontrolní část opravy hlavy válců doplní ještě kontrola závitů pro svíčky a závrtné šrouby.

Prováděné opravy

Při opravách hlav válců běžně provádíme tyto práce:

  • broušení roviny hlav válců motoru
  • tlakování hlav válců
  • výroba a výměna sedel ventilů
  • výroba a výměna vodítek ventilů
  • broušení ventilů
  • výměna komor vstřikovačů

Pro opravu hlavy válců lze hlavu do opravy zaslat dopravní společností. Stejně tak lze hlavu válců i odeslat zpět k zákazníkovi po opravě.

 

Kontaktni formular

gdpr

1 + 8 =